• +90.224 411 0725
 • info@bngint.com
 • Hakkımızda

  ŞİRKET TARİHİ

  B&G Group, 2007 yılından günümüze, kontrat tekstil sektöründe hizmet vermektedir. b&g group® markası ile döşemelik kumaş üretmektedir.

  VİZYONUMUZ

  Aksamayan, düzenli ve disiplinli bir iş karakterine sahip şirketimiz, döşemelik kumaş sektöründe referans gösterilen bir kuruluş vizyonuna sahiptir.

  MİSYONUMUZ

  İnsan çevre odaklı bir misyona sahip olan B&G Tekstil,  tüm ürünlerinde mümkün olduğunca geri dönüştürülebilir ham maddeler kullanmaktadır.

  HEDEFLERİMİZ

  B&G International, Türkiye’de ve dünyada döşemelik kumaş ve akustik panel üretimlerinde yön verici bir şirket olma arzusundadır.

  B&G GROUP, KISA TARİHÇE

  Şirketimiz 2007 yılında İstanbul’da, Murat Gezginci tarafından kurulmuştur.

  Başlangıç odağımız döşemelik suni deri ve kumaş alım satımı idi. 2010 yılına kadar, sadece Orta ve Güney Avrupa bölgelerine ihracat odaklı olan şirketimiz, aynı yıl içinde iç pazara yönelik faaliyetlerine başlamıştır. .

  2011 yılında dokuma makineleri ile üretici profili de kazanan BG Group, yüksek sürtünme dayanımı, alev almazlık, anti bakteriyel gibi extra özellikler gereken kontrat alanlarında çözüm odaklı hale gelmiştir.

  2013’e geldiğimizde örme ürünler ile gamımızı genişlettik.

  Son olarak 2015 yılında, sıcak emboss baskı ve kimyasal bitim işlemleri makine hattımızla birlikte Bursa’daki üretim tesisimizde keçeden mamül bitmiş ürün ve 3 boyutlu (3D) kumaş gamımızın da ilavesi ile kontrat tekstil alanında tam çözüm ortağı üretici yapımıza kavuşmuş bulunuyoruz.

  BİZ NE YAPARIZ?

  B&G Group 3 branşta hizmet vermektedir;

  1. Kumaş Üreticisi: Her zaman stoklarımızda bulundurduğumuz, hem dokuma hem de örme bir ürün gamımız mevcuttur. Bu ürünlerde müşterilerimiz ister 1, ister 10.000 mt sipariş verebilir. Ayrıca istenen renge boyama imkanına da sahibiz.
  2. 3D kumaş üreticisi: Kumaşları döşemelik süngerle lamine ederek, sıcak baskı makinelerimiz yardımıyla gerçek 3 boyutlu kumaşlar üretiyoruz.
  3. Felt Aksesuar Üreticisi: Sentetik formlanabilir keçe, sıcak ve kimyasal işlemle kalıcı form sahibi bitmiş ürünlere dönüşür. Bu ürün gamı, akustik çözüm amaçlı ofis ve yapı alanlarında, uygulamaya hazır ürünlerden oluşur.

  VİZYON VE HEDEFLERİMİZ:

  Öncelikli vizyonumuz, faaliyet alanımızda hizmet vermekte olduğumuz müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda en iyi servisi vermeye devam etmektir. Bu sayede, yeni projelerinde akıllarına ilk gelecek çözüm ortağı olmak bizim için en önemli vizyondur.

  Hedeflediğimiz nokta ise, orta-üst seviye kontrat tekstil üreticileri içinde saygın bir yer kazanıp, bitmiş ürünlerimizle piyasada trend belirleyici olmaktır.